لطفا صبور باشید..

کشیدن دندان کودکان – بایدها ونبایدها

۵ تیر ۱۴۰۱
f.jpg

کشیدن دندان کودکان

همیشه کشیدن دندان یکی از دغدغه های کودکان و خانواده های آنان است . اینکه آیا این دندان های زیبا رو باید کشید مسئله تاسف باری شاید باشد اما گاهی اوقات درصورتی که درمان به موقع و به هنگام انجام نشود ممکن است عوارض و عواقب آتی برای کودک داشته باشد.

لذا توصیه اکید می شود که به دندانپزشک مراجعه کرده و از عدم وجود عفونت در زیر دندان ها مطمئن شوید. کودکان رویاهای زیبایی دارند که برای محقق شدن این رویاها نیاز به جسم سالم و بدنی دارند که همراهیشان کند پس شاید کودک به خاطر علل بسیار فراوانی، ازجمله عفونت شدید، نیاز به کشیدن دندان داشته باشد. همچنین در صورت وجود مشکلات مختلفی از جمله نامرتبی دندان و یا عدم وجود مکان مناسب برای ارتودنسی، کشیدن دندان لازم می شود در این صورت به ناچار باید دندان کودک را کشید . کشیدن دندان کودکان در سنین کودکی حادثه جالبی نیست اما اگر درمان به هنگام نباشد آینده جالب تر نخواهد بود.

نکات کشیدن دندان کودکان

  1. پوسیدگی و آسیب دیدن دندان‌های شیری
  2. در صورت  فشار به استخوان چانه در اثر افتادن یکی از دندان شیری که برای برداشتن این مشکل ناچاریم تا این دندان کشیده شود.
  3. در هنگامی‌که دندان نابودشده شیری، به عصب و رگ‌های خونی آسیب وارد می‌کند کشیدن دندان کودکان الزامی هست.
  4. بوجود آمدن آبسه در انتهای ریشه دندان در اثر پوسیدگی دندان

پیش از آنکه اقدام به کشیدن دندان‌های شیری بکنیم خوب است از ایجاد عفونت و پوسیدگی به دندان‌های شیری کودکان ممانعت کنیم چون علاوه بر اینکه پروسه کشیدن ، درد زیادی برای کودک دارد ، رشد دندان‌های دائمی را هم دچار اختلال و نارسایی می‌کند. پس مراقب عفونت های دندان در کودکان دلبندتان باشید. کشیدن دندان کودکان

برای مطالعه بیشتر در این مورد رجوع شود به مقاله مهم راهکارهای پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

منبع: سایت های مختلف پزشکی

 

 

کلیه حقوق برای دندانپزشکی کودکان دکتر کتایون متقی محفوظ می باشد.

telegram
instagram