لطفا صبور باشید..

فلورایدتراپی در کودکان پیش دبستانی و دبستانی

۵ تیر ۱۴۰۱
photo_2017-12-18_06-48-33.jpg

فلورایدتراپی در کودکان – پوسیدگی دندان یکی از همه‌گیرترین بیماری‌هایی است که در میان مردم با هر نژاد، جنس، سن و رده اجتماعی دیده می‌شود. کمتر کسی را در مردم می‌توان یافت که دندان پوسیده یا بازسازی‌شده نداشته باشد.
مشکلات پوسیدگی دندان‌ها در بزرگ‌سالان کم کم از هنگام کودکی شکل می‌گیرد، ولی به گفته کارگزاران میزان مراجعه به دندان‌پزشک در دوران کودکی بسیار پایین است. بر پایه آمارها نزدیک ۲۵ درصد از کودکان تا پیش از پانهادن به مدرسه هیچ‌گاه از سوی دندان‌پزشک ویزیت نشده‌اند، این در حالی است که ۸۰ درصد پوسیدگی دندان‌های کودکان پیش‌دبستانی و آغاز دبستان بخاطر وجود شیارهای گود در روی جونده دندان‌ها رخ می دهد
همچنین آمارها داستان از این دارد که میزان پوسیدگی دندان کودکان ایرانی ، سه برابر استانداردهای جهانی است به صورتی که کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۲ ساله ایرانی به‌طور میانگین ۳ دندان پوسیده یا کشیده شده دارند.
فلورایدتراپی یکی از روش‌های خوب برای پیشگیری و کاهش پوسیدگی در دندان کودکان است. در طول سال‌های اخیر وزارت بهداشت طرح انجام فلورایدتراپی کودکان را در دبستان‌ها و مهدکودک های کشور ایران انجام داده است.

فلورایدتراپی در کودکان و سایرین

در کودکان زیر ۶ سال فلوراید افزون بر پایدار کردن دندان‌های شیری، بر دندان‌های دائمی هم تأثیر باارزشی دارد.

فلوراید تراپی افزون بر کودکان برای اشخاص دیگر نیز مناسب است:

  • کسانیکه مشکل خشک شدن دهان به علل طبیعی و یا کاربرد دارو دارند.
  • کسانیکه تحت درمان ارتودنسی هستند.
  • بیماران سرطانی که پرتودرمانی می‌شوند.
  •  افرادی که تحلیل لثه و دندانهای حساس دارند.

منبع: گوگل

 

 

کلیه حقوق برای دندانپزشکی کودکان دکتر کتایون متقی محفوظ می باشد.

telegram
instagram